Je čas na práci a je čas na zábavu neboli odpočinek, říkávali naší moudří předkové. Oni asi toho času na zábavu mnoho neměli. A tak bylo potřeba si ji vybrat čas od času najednou. Proto se tak dobře na našich vesnicích ujal masopust. Slavnost
                      s maškarním průvodem,
                              koláči,
                                    kořalkou,
                                          zakončená zabijačkou (prasete).

Myšlenka karnevalu v maskách je však prastará a neudržuje se jen u nás.Ve starém Římě pojali toto období spíše jako svátek žaludků. Bylo prostě potřeba se pořádněnacpat.Z první poloviny osmnáctého století pochází ten nejznámější karneval na světě. Rio de Janeiro.Tady se ovšem netančí český šlapák, ale ohnivá a smyslná samba. Nebylo tomu tak vždy. Na začátku dvacátého století bychom to my, Češi, Brazilcům jistě nandali. Krom latinskoamerických rytmů, bylo tu možno slyšet i polku, valčík, a dokonce i mazurku. Bylo by zajímavé vidět, jak by si právěs ní poradil nějaký místní tanečník.


Každý podle svého gusta

Jsou lidé, kteří raději masopustní nebo plesové období proleží u knihy.
Ale i to může být pěkný adrenalin.Už jste někdy zkoušeli odjet na chalupu či chatu, která stojí na samotě a po večerech číst hororové příběhy? Prostěpod pojmem zábava si každýz nás představuje něco jiného.Rozhodně by nikdo ale neměl nikoho nutit právě do té jeho odpočinkové či adrenalinové činnosti. Nechte sobě i partnerovi prostor a kousek volného času, který bude mít jen pro sebe.

Aby to pak nedopadlo tak, že ona s Vámi sice se zatnutými zuby a stavem před zhroucením bude absolvovat výstup na tu úžasnou skálu v Beskydech.Sotva však odhodí cepín, bude zase ona požadovat od Vás, abyste se přizpůsobil. A tak Vám nezbyde nic jiného, než vzít doma do ruky pletací jehlice apustit se do toho norského svetru.No na druhou stanu, třeba se Vám bude příští rok hodit.