Pokud máte doma mladou dívku, která se ráda pouští do kreativních věcí, určitě vás budou zajímat techniky, které jste třeba ještě nevyzkoušeli. Možností jak si užít kreativní chvilku s dětmi je opravdu hodně. Vyzkoušejte poměrně nové techniky, které vaše děti opravdu zaujmou. Především teď, v době, kdy musíme všichni být co nejvíce doma se vám bude domácí tvoření hodit.

barevné pastelky

  1. Malování na kameny

Kameny jsou úžasným produktem naší planety a můžeme je využít i ke kreativní tvorbě. Zkusit můžete třeba malování na kameny za pomocí akrylových barev. Ty skvěle kryjí, a pokud je nakonec zalakujete, pak navíc vytvoří i nepropustnou bariéru, která vydrží i déšť. Kameny, které společně pokreslíte tak můžete jednoduše kameny umístit i ven do exteriéru. Můžete tak vytvořit krásnou dekoraci, nebo kamínek někam umístit a udělat radost nálezci.

  1. Mozaiky s barevným pískem

Vytvořte si mozaiky za pomocí barevného písku, který budete za pomoci lepidla lepit na papír. Barevný písek koupíte v menších ampulkách a postupně sypete na papír, na kterém je nanesené lepidlo. Barevný písek navíc můžete mít třeba obohacený o třpytky, může být v různých barvách, kombinovat můžete jednotlivé odstíny. Co se týče podkladu, můžete jednoduše využít vytištěných mandal, kterých naleznete na internetu poměrně velké množství.

zdobené perníčky

  1. Pečení

Pečení je super způsob, jak se trochu vyřádit a zároveň podpořit svoji kreativitu. Jednoduše můžete s dítětem péct všechno, co vás napadne a vyřádit se ve zdobení a vymýšlení nových receptů. Výhodou je, že se vám nebudou doma hromadit všechny možné výtvory, ale prostě je sníte a zase vytvoříte nové. U toho se skvěle zabavíte a navíc potěšíte i ostatní členy rodiny. Snažte se děti inspirovat a vést k lásce k estetičnu. Jedná se o velice důležitou věc, která se bude vnímavým dětem hodit do budoucna.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup