Cestujete hodně?
Mnoho rodičů před narozením dětí hodně cestuje, a řada z nich má ráda zahraniční destinace. Na některé místa se dá dostat autobusem, autem, ale na většinu dovolených, hlavně těch k moři, volí lidé dopravu letadlem. Mnoho rodičů se nechce vzdát dovolených ani po narození dítěte. Není divu, protože není důvod přestat jezdit na dovolenou jen proto, že máte malé dítě. Dovolená se dá krásně zvládnout i s dítětem, jen musí člověk myslet na víc věcí. Stačí zvolit vhodnou cílovou destinaci, dobu dovolené, dopravu, ubytování – zkrátka všechno tak, aby dítě mělo plný komfort.

letadla na nebi

Pokud poletíte letadlem…
Letěli jste už někdy letadlem? Pak určitě víte, že do letadla si nemůžete vzít všechno co chcete a co vás zrovna napadne. Přepravní a letištní předpisy jsou poměrně přísné, a tak musíte pečlivě volit co si vezete s sebou na palubu. Jednou z věcí, kterou není možné si vzít na palubu letadla, je bohužel kočárek. Patří mezi nadrozměrná zavazadla, a tak musí cestovat v oddělení pro zavazadla. Před odbavením jej necháte uložit do zavazadlového prostoru, a po příletu na místo si jej vyzvednete u výdeje zavazadel. Kočárek do letadla zkrátka nedostanete.

kočárek na pláži

I tak je ale možní absolvovat let i bez kočárku. Zvládly to tisíce jiných rodin, a není důvod, proč byste to nezvládli i vy. Nenechte se odradit od zahraniční dovolené s letem letadlem jen proto, že musíte letět bez kočárku na palubě. I leteckým společnostem je jasné, že i rodiče jsou jen lidi, a chtějí i s dítětem letět na dovolenou, proto jsou většinou vstřícní k jiným možnostem. I v letadle může mít vaše dítě komfort, na který je zvyklé – co takhle zkusit šátek nebo hnízdečko na sedačce? Nebojte se vyrazit – jen se připravte na to, že budete chvíli bez kočárku. Dost možná dítě celý let prospí i bez něj, protože zvuky letadla překvapivě dobře uspávají nejen malé děti.