Když se rozhodujete pro novou postel, máte před sebou nemálo náročné rozhodnutí. Jak bude nová postel vypadat? Budete snad vybírat podle vzhledu nebo se rozhodnete pro nějaký praktický prvek? V každém případě byste si měli zvolit typ samotného lůžka, neboť na trhu jich je možné najít opravdu nemalou škálu:
komorník žáby

  1. Klasické = Naprosto obyčejná lůžka s jednoduchým čelem, roštem a matrací, a to zcela bez jakéhokoliv místa, kde by bylo možné ukládat například ložní prádlo. Mnohdy jde o jednoduché konstrukce, jejichž kvalita závisí na míře zpracování a použitých materiálech.
  2. Pokročilá = Do této kategorie je možné zařadit nejenom postele s úložným prostorem, ale také polohovatelné rošty nebo matrace s několika zónami, díky kterým bude spánek ještě kvalitnější. Úložné prostory jsou nejčastěji realizovány v podobě šuplíků, které jsou umístěné po samotným lůžkem. Je možné se však setkat i s skříňkami v čele samotného lůžka

Typy lůžek je možné definovat nesčetnými způsoby. Důležité na tomto všem je především pochopení toho, co vám které lůžko může nabídnout, a proč o něj mít vůbec zájem. Co třeba takové velikosti jednotlivých lůžek? Zatímco nenáročnému jedinci o menším vzrůstu může stačit lůžko o rozměrech 180cm coby délka a 80 cm jako šířka, u těch nejnáročnějších jedinců pak nemusí vyhovovat ani postel s úložný prostorem 160×200, což je opravdu rozměrné lůžko, které bohatě stačí i pro dvě osoby.
oranžové povlečení

Nemějte obavu o svůj výběr

Jak vidíte, výběr lůžka není vůbec jednoduchá záležitost. Pokud navíc chcete zakoupit opravdu to nejlepší, a nechcete třeba ani hodně šetřit, ale zároveň utrácet, pak je před vámi úkol, na který byste si měli vynahradit opravdu mnoho času, abyste na závěr dospěli k tomu nejlepšímu. Lůžko je totiž nábytek, který by měl určovat kvalitu vašeho spánku, a proto byste na něm neměli rozhodně šetřit.